Włosy i żółw: szybsze wrastanie włosów


Jak szybciej rosnąć włosy

Włosy rosną zaskakująco powoli, zwykle od ćwierć cala do pół cala miesięcznie. Istnieją jednak proste rzeczy, które możesz zrobić, aby zachęcić, a nawet nieco przyspieszyć ten proces, i nie musisz poświęcać na tym jakości.

1. Wytnij

Brzmi to sprzecznie z intuicją, ale rozdwojone końcówki faktycznie uniemożliwiają konsekwentny wzrost zdrowych włosów, dlatego należy je przyciąć, aby włosy mogły dłużej rosnąć. Zaleca się, abyś co ósmy na centymetr obcinał włosy co dwa do trzech miesięcy, aby w pierwszej kolejności zapobiec rozdwajaniu się końcówek.

2. Suplementy

Twoje włosy już korzystają z normalnej, zdrowej diety, a witaminy takie jak A, C, D i E występują w obfitości. Jednak w jednej z tych diet może być nieco brakuje, dlatego warto skonsultować się z lekarzem, który może zachęcić cię do podniesienia poziomu. Istnieją produkty, które obejmują także biotynę i kwas foliowy, które wszystkie sprzyjają zdrowemu wzrostowi włosów.

suplementy do włosów

3. Szampon mniej

Odżywki zostały zaprojektowane, aby pomóc zachować integralność włosów i promować zdrowy wzrost włosów; jednak szampon jest przeznaczony wyłącznie do usuwania brudu i brudu z codziennego życia. Zawiera siarczany, które mogą zapobiegać zachowaniu włosów przez naturalne oleje. Najlepiej byłoby, gdybyś użył trochę mniej szamponu i trochę więcej odżywki. Twoje włosy skorzystałyby na bardziej organicznych, naturalnych szamponach dostępnych na rynku i powinieneś skupić się na oczyszczeniu skóry głowy, pozwalając, aby pienienie odpłynęły tak szybko, jak to możliwe.

4. Zimno nie gorąco

Używanie zimnej wody pod koniec prysznica może poprawić jakość i siłę włosów. Pomaga ujędrnić zewnętrzną warstwę włosów, co z kolei zapobiega utracie wilgoci, zaczepom i uszkodzeniom cieplnym. Musisz to zrobić tylko przez kilka sekund, a nie minut. Brzmi okropnie, ale warto.

5. Więcej odżywek

W przeciwieństwie do popularnej opinii, odżywka jest znacznie ważniejsza niż szampon, szczególnie pod względem wzrostu włosów. Zastępuje białka i lipidy wewnątrz trzonu włosa i uszczelnia zewnętrzny naskórek. Ma to zasadnicze znaczenie dla zachowania jakości włosów, aby mogły one w pełni rosnąć.

6. Unikaj wybielacza

Chemicznie zmieniające się włosy pod względem koloryzacji mogą siać spustoszenie pod względem jakości twoich włosów. Element wybielacza wnika w naskórek pasm włosów i jest szczególnie szkodliwy dla osób o ciemniejszych włosach.

rozjaśnione włosy

7. Szczotkuj ostrożnie

Szczotkowanie jest oczywiście niezbędne, ale zbyt rygorystyczne szczotkowanie może faktycznie zaszkodzić twoim włosom. Wbrew zdrowemu rozsądkowi lepiej najpierw umyć dolne partie włosów, a potem posunąć się w górę. Naturalna szczotka z włosia dzika może pomóc w bardziej równomiernym rozprowadzeniu naturalnych olejków na włosach, a to z kolei doprowadzi do bardziej soczystych, bardziej smarowanych pasm.

8. Zmień swoją poszewkę na poduszkę

Miększy materiał, taki jak satyna lub jedwab, doprowadzi do mniejszego plątania się włosów, ze względu na bardziej miękką powierzchnię i brak tarcia występujący podczas snu. Nawet chłodna bawełna i inne tkaniny mogą rano powodować niechciane splątanie i zmatowione włosy.

9. Zmień ręcznik

Zamiast zwykłego ręcznika ze wszystkimi tkanymi włóknami użyj ręcznika T-shift lub ręcznika z mikrofibry. Zwykły ręcznik może ciągnąć pasma włosów w dowolne miejsce i prowadzić do ich łamania, zwłaszcza że wielu z was ma tendencję do zbyt ciasnego owinięcia wokół głowy. Twój normalny ręcznik powinien być naprawdę używany tylko do ciała, a nie włosów.

10. Rowki do włosów

Elastyczne opaski do włosów mogą być winne splatania włosów, kiedy naprawdę musisz je zachować, pozwalając, aby rosły tak płynnie, jak to możliwe. Zastanów się nad użyciem większych szpilek lub klamer pazurów; twoje włosy są faktycznie duszone i łamane przez te niewinnie wyglądające elastyczne produkty!

gumki do włosów

11. Zmień style

Nieustannie utrzymuj włosy w tym samym stylu, bez względu na to, czy są to supełki czy kucyki, z czasem zużywa je i łamie z powodu ciągłego napięcia. Zmieniaj style, a będziesz napinać w różnych miejscach w różnych dniach, dzięki czemu ogólna siła twoich włosów poprawi się, a twoje włosy powinny rosnąć szybciej.

12. Unikaj ciepła

Narzędzia termiczne zwykle stosowane do prostowania włosów nie są dobre dla wewnętrznego zdrowia twoich włosów. Jeśli musisz ich użyć, upewnij się, że za każdym razem używasz zabezpieczenia termicznego; pochodzą w sprayach i kremach i są ogólnie w rozsądnej cenie.

Ogólnie rzecz biorąc, twoje włosy staną się długie i soczyste, jeśli odpowiednio je potraktujesz, dobrze jesz, śpisz dobrze i przestrzegasz kilku podstawowych wskazówek. Jeśli naprawdę się martwisz, możesz skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem, który będzie mógł dokładniej zbadać skórę głowy.