Wewnątrz Doliny Krzemowej’s Niebezpieczna nowa obsesja z postem

kedsaneeGetty Images

Na początku tego roku, Jack Dorsey, współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera, tweetował, że nie je przez 22 godziny dziennie, a czasami wcale. Napisał, że „od pewnego czasu bawił się postem”, konsumując wszystkie swoje codzienne kalorie między 6:30 a 8:30. p.m. W niektóre dni utrzymuje się tylko na wodzie. „Kiedy pierwszy raz to zrobiłem, jak w trzecim dniu, czułem się jakbym miał halucynacje”, powiedział później ankieterowi. „To był dziwny stan być w jakimś dziwnym stanie. Ale ponieważ zrobiłem to dwa następne razy, stało się dla mnie jasne, jak wiele naszych dni skupia się wokół posiłków i jak – jak długo pościłem, jak bardzo zwolnił się czas”.

Naturalnie, Internet się załamał. Virginia Sole-Smith, autorka, która pisze o obrazie ciała, feminizmie i zdrowiu, powiedziała swoim zwolennikom Instagramu: „Nie obchodzi mnie twoja dieta, Jack. Kiedy nastoletnie dziewczyny robią to przed balem, jest to zaburzenie odżywiania… ale kiedy (bardzo bogaci) Cienkie Biali Chłopcy robią to, to jest to …. nadal jest to pieprzone zaburzenie odżywiania”. Roxane Gay, autorka pamiętnika. Głód, na Twitterze: „Ach tak. Nieuporządkowane jedzenie w celu przybliżenia cierpienia spowodowanego ubóstwem i/lub dostępem do wody pitnej. Granie jest takie zabawne.” Inny obraz ciała rzecznik tweeted, „Tech bros „odkrywanie”, że anoreksja czyni cię hiperfocused i euforyczny jest najgłupszym trendem 2019 roku”.

To straszne zjawisko ma nawet nową błyszczącą nazwę: biohacking, termin, który pochodzi z Doliny Krzemowej, miejsca, gdzie miliarderzy zapytają się krwią zdrowych 20-latków, aby zwiększyć swoją witalność; ochłodzić swoje ciała w komorach kriogenicznych; przetrwać na zastąpieniu posiłku wstrząsami jak Huel i Soylent; oraz monitorować poziom glukozy we krwi 24-7 za pomocą podskórnych implantów. Na zewnątrz Magazyn stał się zasadniczo biohacking biblia, wyposażony biohacker Extraordinaire Ben Greenfield w wielu jego wydaniach, w tym jeden z października ubiegłego roku, że koncentruje się na każdym calu i organów jego ciała. Muszę przyznać, że uwielbiam stronę Greenfielda, która zawiera artykuły z tytułami takimi jak „How to Look Good Naked and Live a Long Time” oraz „9 Herbal Remedies to Survive a Zombie Apocalypse”. (I obiecuję sobie, że pewnego dnia pojadę do jego obozu detoksykacji wątroby w szwajcarskich Alpach.)

Podczas gdy Dorsey jest chwalony za przestrzeganie starożytnej praktyki stoicyzmu – znany jest z tego, że dzień rozpoczyna się od kąpieli lodowej, a następnie przechodzi pięć mil do i z pracy – kobiety, które mówią o postu i ograniczeniu kaloryczności, są oznaczane jako anorektyczne lub cierpiące na zaburzenia w odżywianiu. Mila Kunis musiała zrzucić 20 funtów, aby przedstawić baletnicę w Czarny Łabędź; Pocięła kalorie i paliła tonę papierosów, krytykowano ją za ważenie 95 funtów i zachęcanie do palenia. Następnie została ponownie skrytykowana, kiedy odzyskała wagę. Kiedy Matthew McConaughey stracił 50 funtów na rzecz Klub Kupców Dallas, udzielał wywiadów na temat tego, jak świetnie się czuł i jak bardzo potrzebował o trzy godziny mniej snu na noc.

Kiedy Gwyneth Paltrow mówi swoim zwolennikom, aby pozostać z dala od warzyw i promuje sok oczyszcza, ona jest uważana za szaleńca. Kiedy sprzedaje jajka jade na Goop.com w celu wzmocnienia mięśni Kegla, jej firma musi zapłacić $145,000 w cywilnych karach, aby rozstrzygnąć pozew o ochronę konsumenta. Z drugiej strony, kiedy Greenfield pisze artykuł zatytułowany „How to Make Your Penis Stronger With a Private Gym”, dostaje setki nowych subskrybentów.

Tytani technicy, tacy jak założyciel Soylent Rob Rhinehart, chwalą się tym, że nie potrzebują już kuchni. „Ten domowy ośrodek produkcyjny jest zdecydowanie najbardziej wyzwalającym ośrodkiem do wyeliminowania”, napisał na swoim blogu. Nie mogę sobie wyobrazić nic smutniejszego niż nie mieć kuchni – przepraszam, miałem na myśli „domowe centrum produkcji” – i pić związek chemiczny każdego dnia zamiast robić dużą miskę spaghetti raz na jakiś czas. Czy on ma żonę? Dzieci? Pies? Randka, kiedykolwiek? Czy on kiedykolwiek robi martini? Zjesz miskę granoli? Wątpliwe. Oto istota sprawy: Ponieważ Dolina Krzemowa jest w większości męską enklawą, nauczyli się ukrywać dietę jako dążenie do zwiększenia wydajności, zdrowia fizycznego i jasności intelektualnej. Ograniczenie kalorii lub postu wodnego nie jest wykorzystywane do odchudzania, ale do zwiększenia wydajności, jako forma wykazania twardości i psychicznego żwiru. Nadają one techie-sounding nazwy na czczo: ograniczone czasowo jedzenie, post na zmianę, skompresowane harmonogramy karmienia.

I, oczywiście, wiele z tego, co robi Silicon Valley, to tylko rebrandingowe praktyki twojej mamy z lat 80-tych. Pamiętasz kampanię reklamową „Wstrząsnąć na śniadanie, wstrząsnąć na lunch, a następnie rozsądny obiad”; „Daj nam tydzień, zdejmiemy wagę!”? SlimFast, którego kampania była, jest nadal w pobliżu, a jego koktajle składają się głównie z białka mleka, maltodekstryny i oleju słonecznikowego. Pożywka składa się głównie z białka sojowego, maltodekstryny i oleju słonecznikowego. Duża różnica? SlimFast zostaje sparaliżowany. Saturday Night Live, podczas gdy Soylent dostaje zgodę fajnego faceta od Andersona Coopera. „Nie obchodzi mnie jedzenie”, powiedział dziennikarz. Hollywoodzki reporter. zeszłej jesieni. „Więc staram się zastąpić całe jedzenie (Soylent), ponieważ byłoby to o trzy decyzje mniej w ciągu dnia”.

 

Ponieważ Dolina Krzemowa jest w większości męską enklawą, nauczyli się ukrywać dietę jako dążenie do zwiększenia wydajności, zdrowia fizycznego i jasności intelektualnej.

Gdyby Cooper chciał podejmować jeszcze mniej decyzji w ciągu dnia, mógłby spróbować charyzmatu oddechowego, który twierdzi, że ludzie, podobnie jak rośliny, mogą żyć na słońcu i wodzie. Jak wiele szalonych nauk, jest ziarno prawdy do oddychania. W 2016 roku japoński naukowiec otrzymał Nagrodę Nobla za swoją pracę pokazującą, że post może pomóc komórkom zregenerować i wyleczyć organizm. Ale chyba nie chodziło mu tylko o światło słoneczne i wodę.

W branży wellness pracuje wiele wątpliwych dziedzin nauki, szczególnie w zakresie postów i innych niezwykle restrykcyjnych diet. Po pierwsze, jak zapaśnikom sumo utuczyć się? Po części są szybkie. Każdego dnia zaczynają się od nie jedzenie śniadania. Spowalnia metabolizm, ponieważ oszukuje ciało do myślenia, że jest głodne. W obliczu głodu ciało gromadzi kalorie jako tłuszcze.

A życie na diecie w płynie lub na czczo w większości przypadków rodzi wiele pytań. Na początek, czy możesz dostać wystarczająco dużo składników odżywczych z diety Soylent? Albo Huel, które marki jako „przyszłość żywności”? Nawet jeśli możesz, dentyści, biolodzy ewolucyjni i naukowcy zajmujący się żywnością tego nie zalecają. Twoje zęby muszą żuć. Nasi jaskiniowcy przodkowie przeżuwali głównie surowe, twarde mięso i warzywa, wzmacniając swoje zęby i szczęki. Według badania z 2010 r., Wiele sieci neuronowych w mózgu jest aktywowanych podczas żucia. Inne badania wykazały, że działanie gumy do żucia zwiększa przepływ krwi do mózgu o 25 do 40 procent i poprawia sprawność poznawczą.

Jeśli jasność psychiczna jest naprawdę celem końcowym, może być bezpieczniej dla biohakerów z Doliny Krzemowej, aby dostać swoje ręce na niektórych jerky wołowiny. Albo