Warming Muscle Rub – Jenni Raincloud


DIY rozgrzewający pocieranie mięśni

Jeśli cierpisz na sztywny kark, obolałe mięśnie, a nawet obolałe stawy, ten rozgrzewający pocieranie mięśni DIY jest dla Ciebie! Ta maść jest łatwa do zrobienia i czuje się niesamowicie na skórze. Daje świetny poślizg, dzięki czemu można go łatwo nakładać płynnymi ruchami, aby złagodzić bóle. Lista składników olejków eterycznych jest ogromna, ale kiedy poczujesz zapach tego potarcia, poczujesz jego moc i poczujesz ulgę, przekonasz się, że warto! Ponadto wszystkie składniki są wspólne i można je łatwo stosować w wielu innych przepisach!

W całym domu mamy wiele dolegliwości. Mój mąż ma dosłownie 39 lat i 72 lata. Gra ciężko i zawsze pchał swoje ciało na skraj i teraz wszystko nadrabia zaległości. Od narodzin mojego najmłodszego miałem problemy z szyją i plecami, które wydają się pogarszać prawdopodobnie z powodu niewłaściwego materaca i poduszek. Posiadanie dobrego domowego pocierania mięśni jest pod ręką w moim domu.

Już opublikowałem moją wersję Tygrysa Balsamu, ale chciałem zrobić maść, która faktycznie miała wrażenie rozgrzewającego zamiast chłodzenia. Jedyny sposób, w jaki wiem, jak to zrobić w naturalny sposób, to dodanie olejku z czarnego pieprzu. Nigdy z tym nie pracowałem, więc eksperymentowanie było dowiedzieć się, ile dokładnie mogę dodać bez narażania maści.

Zaskoczyło mnie to, że olejek z czarnego pieprzu naprawdę pachnie cudownie! Miałem pomysł, że zniszczyłby zapach tego muskulatury mięśniowej, ale okazało się, że ładnie to poprawia!

Byłem również zaskoczony, że stosowanie olejku z czarnego pieprzu przynosi całkiem spore korzyści! Ulga w bólu mięśni była wysoko na liście, i to nie tylko ze względu na uczucie ocieplenia. Zawiera również właściwości przeciwzapalne i przeciwskurczowe. Olej z czarnego pieprzu zmniejsza uszkodzenia mięśni, zapalenie ścięgien oraz objawy zapalenia stawów i reumatyzmu. Innym powodem, dla którego łagodzi ból, jest zwiększenie krążenia. Zdrowy przepływ krwi jest niezbędny, jeśli chodzi o łagodzenie obrzęków mięśni i stawów oraz łagodzenie bólu.

Innym interesującym faktem na temat olejku z czarnego pieprzu jest to, że rozproszony lub wdychany może ograniczać apetyt na papierosy.

Olejek eteryczny z czarnego pieprzu nie jest drogim olejkiem eterycznym i z tego, czego się nauczyłem, zdecydowanie jest świetny do dodania do swojej kolekcji. Znajdź organiczny czarny pieprz TUTAJ.

1/2 szklanki oleju kokosowego (znajdź TUTAJ)

2 ŁYŻKI STOŁOWE. Wosk pszczeli (znajdź TUTAJ) lub Biały wosk pszczeli TUTAJ

35 kropli olejku kamforowego (znajdź TUTAJ)

30 kropli olejku z czarnego pieprzu (znajdź go TUTAJ)

15 kropli olejku z mięty pieprzowej (znajdź go TUTAJ)

15 kropli olejku z liści cynamonu (znajdź go TUTAJ)

15 kropli olejku eukaliptusowego (znajdź go TUTAJ)

10 kropli olejku z goździków (znajdź go TUTAJ)

  1. Napełnij garnek średniej wielkości do połowy wodą i umieść na blacie kuchenki na średnim ogniu.
  2. Dodaj olej kokosowy i wosk pszczeli do szklanej miarki żaroodpornej.
  3. Umieść miarkę w garnku.
  4. Pozwól, aby wosk i olej stopiły się.
  5. Po dokładnym stopieniu obu składników zdejmij z ognia i dodaj olejki eteryczne.
  6. Wlać mieszaninę do szklanego słoika o pojemności 4 uncji i umieścić w lodówce, aby stwardniała i ostygła.

* Moja maść ma biały kolor, ponieważ zdecydowałem się kupić białe granulki wosku pszczelego zamiast mojego normalnego żółtego. Chciałem eksperymentować z kilkoma nowymi majsterkowiczami, które wymagają białego wosku pszczelego. Biały wosk pszczeli jest wysoko przetworzony, dlatego zazwyczaj go nie używam.

** Ponadto w tej maści nie musisz używać oleju kokosowego. Możesz użyć dowolnego oleju przewoźnika, który ci się podoba. Organiczna oliwa z oliwek to doskonały wybór.

Wszystkie moje składniki DIY otrzymuję za pośrednictwem Mountain Rose Herbs. Ufam ich jakości w stosunku do innych marek, z których korzystałem. Ponadto ich olejki eteryczne są przystępne cenowo w porównaniu do wielu i są w rzeczywistości certyfikowane jako ekologiczne.

DIY rozgrzewający pocieranie mięśniOlejki eteryczne w rozcieraniu pomagają promować przepływ krwi do obszaru, co daje uczucie ciepła, a dodatkowy przepływ krwi pomaga mięśniom szybciej się leczyć. Miałem jednak nadzieję, że czarny pieprz zapewni bardziej oczywiste uczucie ocieplenia. Dodawałem więcej i nigdy nie czułem dużo ciepła. Oczywiście wmasowanie tej maści w mięśnie wytworzy lekkie ciepło za pomocą dotyku, ale nic podobnego do czegokolwiek z czymś takim jak Bengay lub Tiger Balm.

Szukałem innych „ocieplających” ściereczek do majsterkowania i odkryłem, że Mommypotamus je ma. Uważam, że każdy artykuł Mommypotamus jest godny zaufania. Wydaje się, że jest kimś, kto publikuje zarówno doświadczenia, jak i mnóstwo badań. Istnieje wiele blogów dla majsterkowiczów, które po prostu rzucają przepisy, których nie wykorzystali ani nie przetestowali. Nie sądzę, że tak jest w jej przypadku, więc z radością odniosłem się do jej instrukcji rozgrzewającego uczucia.

Mommypotamus dodaje do swojej maści pieprz cayenne. Podobnie jak w przejściu przyprawowym! Okazuje się jednak, że maść ma kolor pomarańczowy i należy uważać, aby nie zabrudzić ubrania.

Idź TUTAJ po jej przepis.

Zdecydowałem się nie próbować tego na mojej maści. Znam mnie i nie użyję go, jeśli jest pomarańczowy. Jestem całkiem zadowolony z mojej maści, mimo że dążyłem do bardziej dramatycznego rozgrzania. Na razie wolałbym nie zajmować się pieprzem cayenne, ale moja ciekawość może dać mi z siebie wszystko, więc na pewno zaktualizuję ten post, jeśli go dodam.

Komentarz poniżej, jeśli go dodasz!

Jeśli chcesz dodać pieprz cayenne do tego przepisu, dodaj 1 łyżkę stołową.

Muszę wspomnieć, że ta maść świetnie czuje się w bólu pleców i skurczach z powodu PMS. Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o tym, jak wszechstronny stał się ten balsam w naszej rodzinie i zdecydowanie polecam, aby przygotować ten przepis!

Czy wspominałem, że maść pachnie niesamowicie ?! Pachnie trochę jak Coca Cola, ale w dobry sposób!

xx, Jenni

DIY rozgrzewający pocieranie mięśni