Szybko wchłaniający się letni olejek do twarzy


Letni olejek do twarzy DIY

Jest środek lata i od dwóch miesięcy używam nowego olejku do twarzy. Ten letni olejek to ciekawe połączenie składników i okazało się, że bardzo mi się podoba! Wspaniałą rzeczą w tym olejku do twarzy jest to, że moja skóra go wypija, dosłownie. Bardzo szybko się wchłania i uzupełnia moją skórę po opalaniu, pływaniu i pocie!

Publikuję wiele przepisów dotyczących olejków do twarzy i nie zamierzałem publikować tego właśnie z tego powodu, ale ponieważ rzadko można znaleźć miksturę olejków, które szybko się wchłaniają, pomyślałem, że lepiej to udokumentuję!

Składniki:

  • Dodałam olej marula, ponieważ jest znany z odwracania uszkodzeń słonecznych. Jest również leczniczy i bogaty w witaminę C i E.
  • Baobab jest bardzo bogaty w przeciwutleniacze – jest bardziej bogaty w przeciwutleniacze niż jagody goji i matcha!
  • Olejek z granatu jest obecnie jednym z moich ulubionych. Pomaga zrównoważyć pH, pobudza produkcję kolagenu i elastyny ​​oraz poprawia koloryt skóry.
  • Skwalan nie jest olejem, ale uwielbiam jego konsystencję. Wnika głęboko, pobudza krążenie krwi, regeneruje uszkodzone komórki skóry i działa jako bariera ochronna.
  • Ostatnio używam olejku eterycznego Helichrysum do pielęgnacji skóry. Użyłem go w TEJ ostatniej recepturze olejku do skóry. Podoba mi się, ponieważ pomaga w regeneracji komórek skóry i redukcji plam starczych. To jeden z tych olejków eterycznych, który jest inwestycją. Ma niesamowitą reputację jako niezwykle pomocny dla skóry. Oczywiście, jeśli wolisz to pominąć, wystarczy dodać lawendy. Tańszą opcją jest olejek eteryczny z geranium.

3 łyżeczki. Olejek marula (znajdź go TUTAJ)

2 łyżeczki skwalanu (znajdź go TUTAJ)

2 łyżeczki. Olej z baobabu (znajdź go TUTAJ)

1 łyżeczka. Olej z pestek granatu (znajdź go TUTAJ)

4 krople olejku eterycznego Helichrysum (znajdź go TUTAJ)

2 krople olejku lawendowego (znajdź go TUTAJ)

Dodaj wszystkie składniki do szklanej butelki o pojemności 1 uncji za pomocą pompki lub zakraplacza. Delikatnie potrząśnij, aby połączyć.

Uważam, że TE małe lejki są koniecznością. TO wygląda jak moja dokładna butelka i jest wyposażone w pompkę.

Letni olejek do twarzy DIY

Olejek do twarzy DIY

Wszystkie składniki otrzymuję z Mountain Rose Herbs ze względu na ich jakość i integralność. W tej chwili są nieco opóźnieni ze względu na Covid, ale warto na nie czekać. Wszystkie składniki tego olejku do twarzy są tak dobre i mogą być używane w niezliczonych innych majsterkowiczach. W rzeczywistości możesz sprawdzić TEN Balsam Oczyszczający z Różową Różą, TEN Maskę do Suchej Skóry i TEN Serum Gumka do Ust.

xx, Jenni

DIY szybko wchłaniający się letni olejek do twarzy