Pomadka do ust DIY coQ10 – Jenni Raincloud


Pomadka do ust DIY coQ10

To nie jest Twój balsam do ust z młyna! O nie, to jest jak balsam do ust Rolls Royce! Ten balsam do ust zawiera koenzym Q10, który pomaga naszym komórkom skóry odnawiać się bardziej wydajnie. coQ10 jest doskonałym dodatkiem do balsamu do ust, ponieważ skóra na ustach jest o wiele bardziej wrażliwa i często ulega zniszczeniu. Nie wiem o tobie, ale przydałoby mi się kilka wydajnych komórek warg pracujących w nadgodzinach!

W zeszłym tygodniu opublikowałem mój przepis na Lip Eraser Roll On, a jeden ze składników przeciwzmarszczkowych wysusza usta. Dlatego w tym tygodniu chciałem podzielić się balsamem do ust, który opracowałem kilka miesięcy temu i używałem w połączeniu z roll-onem. Moje usta są dobrze odżywione i nadal mogę korzystać z rolki i czerpać korzyści z gumki do warg!

Dodałem masło kakaowe, ponieważ jest niezwykle nawilżające. Olej z krokosza barwierskiego jest delikatny i odmładzający, a witamina E zawiera dużo przeciwutleniaczy, które spowalniają starzenie się skóry.

 1. Jest silnym przeciwutleniaczem. Oznacza to, że może polować na wolne rodniki, które są odpowiedzialne za uszkodzenie skóry i jej starzenie.
 2. Energetyzuje komórki skóry, powodując ich bardziej wydajną naprawę.
 3. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry.
 4. Może chronić przed uszkodzeniami słonecznymi.
 5. Pomaga komórkom skóry pozbyć się toksyn, co z kolei pomaga zdrowej, promiennie wyglądającej skórze.

CoQ10 jest enzymem wytwarzanym przez nasze ciała w naturalny sposób. Do 30 roku życia nasza produkcja koenzymu Q10 znacznie się zmniejsza, dlatego warto go uzupełniać.

Używam składnika coQ10 o nazwie Q Max. Można go mieszać z innymi olejami, aby uzyskać dowolny produkt przeciw starzeniu. Jest to tak proste, jak dodanie go do przepisu!

3 TBSP. Olej z krokosza barwierskiego (znajdź TUTAJ)

1 TBSP Masło Kakaowe (znajdź TUTAJ)

1 TBSP. Wosk pszczeli (znajdź go TUTAJ)

1 łyżeczka. Witamina E bez GMO (znajdź ją TUTAJ)

1/4 łyżeczki. coQ10 (znajdź TUTAJ)

 1. Zrób podwójny bojler, wypełniając średni garnek do połowy wypełniony wodą.
 2. Do szklanej miarki dodaj olej szafranowy, masło kakaowe i wosk pszczeli i umieść w naczyniu z wodą.
 3. Zmień ciepło na średnie i pozwól składnikom dokładnie się stopić.
 4. Po stopieniu usuń z ognia i dodaj witaminę E i koenzym Q10.
 5. Mieszaj mieszaninę i natychmiast wlej do pojemnika na balsam do ust.
 6. Pozwól ostygnąć.

Nie dodałem żadnych olejków eterycznych. Lubię zapach masła kakaowego i wosku pszczelego, ale jeśli chcesz, możesz dodać 3 krople olejku miętowego.

Z tego przepisu powstaje około 1/4 szklanki balsamu. Znajdź 2 ml pojemnik na balsam do ust TUTAJ lub 1 uncję. TUTAJ.

DIY balsam do ust coQ10

Używaj tego balsamu do ust tak często, jak chcesz. Trzymam mały pojemnik w torbie na drogę i większy słoik przy łóżku. Usta są delikatne i ważne jest, aby je chronić i wspierać. Używanie coQ10 w balsamie do ust to bardzo długa droga, jeśli chodzi o zdrowe usta!

xx, Jenni

Pomadka do ust DIY coQ10