Najnowocześniejszy przewodnik do strzyżenia własnych włosów


Najnowocześniejszy przewodnik do strzyżenia własnych włosów

Strzyżenie własnych włosów nie musi oznaczać wzrostu włosów. To może być zabawne i opłacalne. Najlepiej, jeśli masz odpowiedni sprzęt, szereg luster i kogoś do pomocy. Jednak nawet jeśli nie ma tutaj kilku najważniejszych wskazówek, aby uczynić go tak bezbolesnym i przyjemnym, jak to możliwe.

1. Po pierwsze

Jeśli chcesz to zrobić, potrzebujesz wysokiej jakości nożyczek. W porównaniu z kwotą, którą wydasz na przeciętną wycieczkę do salonu, warto zainwestować w dobrą parę precyzyjnych nożyczek, a nawet nożyce do strzyżenia włosów. Są ostre jak brzytwa, więc obchodź się z nimi bardzo ostrożnie. Przydatne są również maszynki do strzyżenia włosów, w zależności od tego, jak krótko chcesz jechać. Jeśli możesz poprosić przyjaciela lub członka rodziny o pomoc, tym lepiej. Lustra wprowadzają w błąd, a jeśli nie masz wyboru, upewnij się, że masz wiele luster, a nie tylko jedno lub dwa.

nożyczki do włosów

2. Powolny i stabilny

Lepiej zacząć od cięcia, cofnięcia się i spojrzenia. Nawet rozważ robienie tego etapami, tj. etap pierwszy, a następnie kilka godzin później, etap drugi i tak dalej. Za pomocą nożyczek przyjmij pozycję ukośną. Unikaj cięcia poziomego, aby uniknąć niezgrabnego, tępego efektu; pamiętaj, aby wycinać po trochu, pionowo lub ukośnie. Pomaga to również przerzedzić końce i stworzyć bardziej naturalny wygląd.

3. Początek

Upewnij się, że włosy są umyte i odżywiane, co pozwala na ich całkowite wyschnięcie (włosy kurczą się, gdy stają się suche i możesz zbytnio odciąć je, gdy są mokre). Oczyść plątaninę, w razie potrzeby delikatnie spryskując wodą, ale nie za dużo, aby uniknąć zbyt dużej wilgoci. Używaj końcówek nożyczek lub nożyc, a nie całej długości ostrza. Przygotuj grzebień, aby ponownie wyrównać włosy za każdym razem, gdy trochę odetniesz. Załóż pelerynę lub ręcznik na ramiona, tak jak robią to profesjonaliści.

4. Dłuższe włosy

Jeśli masz dłuższe włosy, podziel je na łatwiejsze do opanowania części. Zdecyduj z góry, ile chcesz wyciąć. Odetnij pożądaną długość (może cal), a następnie przycinaj końce, aby dodać teksturę i stworzyć mieszany wygląd.

strzyżenie długich włosów

5. Krótsze włosy

Jeśli używasz nożyc, zachowaj ostrożność podczas przycinania wokół uszu. Istnieją specjalne zestawy do samodzielnego strzyżenia, ale z wystarczającą ilością luster i stabilną ręką powinieneś być w stanie zrobić sobie sprawiedliwość. W przeciwieństwie do długich włosów, możesz chcieć pracować z lekko zwilżonymi włosami, ponieważ dążysz do skrócenia.

6. Kręcone włosy

Musisz dowiedzieć się, jaki masz rodzaj loków, co można łatwo zrobić online. W przypadku luźniejszych loków 2A – 3B najlepiej przycinać zwijanie za pomocą zwijania, z ostrzem pod kątem, aby uniknąć nieporęcznych, nieestetycznych krawędzi. W przypadku ciaśniejszych loków 3C – 4C zaleca się obcinanie włosów, rozplątywanie i wywieranie nacisku, aby włosy nie poruszały się zbyt mocno podczas ich strzyżenia. Istnieją filmy online, które mogą ci pomóc, ale złotą zasadą jest praca w małych sekcjach, a nie zajmowanie się całą naraz.

7. Frędzle

Grzywka jest najbardziej widoczną częścią twoich włosów, więc upewnij się, że dobrze wygląda! Weź trójkątną część pośrodku grzywki, między brwiami. Następnie zdecyduj, ile chcesz odciąć i odciąć mniej, niż myślisz, dając ci trochę czasu na zastanowienie. Unieś włosy w górę za pomocą grzebienia i przytnij do niego kształty V. Nigdy nie przecinaj, bo nie uzyskasz bardziej miękkiego, bardziej mieszanego efektu.

Frędzle

8. Split Ends?

Kiedy włosy stają się dłuższe, ich końcówki stają się cieńsze, stają się kruche i zniszczone. Serum z rozdwajającym się końcem to przydatny sposób na utrzymanie doskonałego wyglądu włosów między końcówkami. Przycinanie rozdwojonych końcówek to świetny sposób na podkreślenie ogólnego wyglądu bez konieczności wykonywania pełnej fryzury.

9. Konserwacja

Więc teraz włosy są obcięte, ale należy je utrzymać. Maseczki na bazie białka można stosować w celu wzmocnienia poszczególnych pasm i nadania im siły. Odżywka z olejem kokosowym działa podobnie, a olej leczniczy z keratyną może pomóc w naprawie zniszczonych włosów. Na rynku jest tak wiele odżywek; aby włosy naprawdę wchłonęły odżywkę, należy rozważyć suszenie ręczników zamiast suszenia.

To może nie być idealne, ale może zaoszczędzić czas i pieniądze. Gdy to zrobisz, następnym razem poczujesz się pewniej. Będziesz też miał coś do powiedzenia ludziom, jeśli będą cię komplementować na twoich włosach. Kolejna rzecz do zapamiętania; odrośnie, jeśli wykonasz z tego okropną robotę. W przeciwieństwie do tatuażu lub chirurgii plastycznej wynik jest tylko tymczasowy.