DIY Balsam do pielęgnacji brody – Jenni Raincloud


DIY Balsam do brodyGdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, pomyślałem, że DIY dla mężczyzn może być pomocny, ponieważ większość mężczyzn jest trudna do kupienia! Dodatkowo, tak wielu mężczyzn ma obecnie brody sportowe i spójrzmy prawdzie w oczy, broda może być naprawdę dobra lub bardzo zła! Mam recepturę surowicy na brodę, ale po przeprowadzeniu badań balsam do brody i serum do brody to dwa różne produkty!

Pierwsze balsamy są bardzo łatwe do wykonania. Wymagają tylko trochę więcej wysiłku niż surowica. Główną różnicą między serum a balsamem jest wosk pszczeli. Wosk pszczeli zagęszcza olej do stałej konsystencji. Wosk pszczeli jest korzystny dla włosów i skóry, ponieważ pomaga sierść i ochronę. Nadaje również włosom teksturę. Balsam do brody pomoże nawilżyć skórę pod brodą, a także włosy. Balsam do brody doda również nawilżenia skórze i włosom, ale doda tekstury i dodatkowo nawilży. Ponieważ balsam jest solidny, jest również mniej brudny i nie ma szans na kapanie.

  • Nawilż i pielęgnuj włosy na twarzy
  • Utrzymuj brodę miękką i błyszczącą
  • Zapobiegaj łupieżowi brody, swędzeniu i podrażnieniom skóry
  • Zmniejsz rozdwajanie i pękanie, aby zmaksymalizować wzrost
  • Spraw, by broda wyglądała na grubszą
  • Przytrzymaj lekko stylizację

2 łyżki stołowe. Olej Jojoba (znajdź go TUTAJ)

2 łyżki stołowe. Masło Shea (znajdź TUTAJ)

2 łyżki stołowe. Wosk pszczeli (znajdź go TUTAJ)

6 kropli olejku eterycznego z sosny szkockiej (znajdź go TUTAJ)

3 krople olejku cytrynowego (znajdź TUTAJ)

2 krople olejku eterycznego z goździków (znajdź go TUTAJ)

2 krople olejku cedrowego (znajdź TUTAJ)

* Utrzymałem ten przepis bardzo prosty. Olejek jojoba to olejek niezawodny, ponieważ nie jest komedogenny i nie ma zapachu. To olej do suszenia, więc nie pozostawi tłustej. Jednak inne oleje, takie jak olej arganowy, olej migdałowy, a nawet olej rycynowy (można dodać do połysku) są również świetnymi opcjami! Zasadniczo potrzebujesz razem 1/4 szklanki olejów i / lub masła. Wybrałem również olejki eteryczne oparte na zapachu. Ponieważ balsam do brody jest blisko nosa, musi pachnieć dobrze i męsko. Dodałem jednak drewno cedrowe, ponieważ pomaga we wzroście włosów. Ten olejek eteryczny jest opcjonalny dla mężczyzn, którzy nie muszą zapuszczać gęstszej brody.

  • Zrób podwójny bojler, napełniając wodą średni garnek do połowy. Umieść szklany kubek żaroodporny w garnku i zmień temperaturę na średnią.
  • Dodaj wszystkie składniki oprócz olejków eterycznych do szklanego kubka i podgrzewaj, aż masła i wosk zostaną dokładnie stopione.
  • Zdejmij z ognia i dodaj olejki eteryczne.
  • Wlać do 2 uncji. szklany słoik i pozostawić do ostygnięcia i zagęszczenia.

Przycisk Zioła Górskie

DIY Balsam do brodyDIY Balsam do brody

Mam nadzieję, że ten DIY jest przydatny – wiem, że niewielu mężczyzn czyta mój blog, ale większość moich czytelników ma mężczyznę w swoim życiu! Jeśli twój mężczyzna nie ma brody, sprawdź TO po przepisie sprayu do golenia. Zrobiłem to dla mojego męża, a on uwielbia go używać po goleniu. Poza tym pachnie tak dobrze!

Jeśli jesteś mężczyzną potrzebującym majsterkowania, poniżej znajduje się lista przepisów, które mogą Ci się spodobać!

xx, Jenni

DIY Balsam do brody