Cztery sposoby na piękną skórę

Cztery sposoby na piękną skórę

Głównym składnikiem – i sygnałem – zdrowej skóry jest naturalny blask. Ale przyczyny takie jak brak snu, stres, wiek, a nawet to, co jesz, może pozbawić cerę blasku. Przekształć skórę, która wygląda matowo i zmęczona, w promienną i promienną dzięki specjalistycznym wskazówkom i produktom opracowanym przez naukowców i ekspertów dermatologów Good Housekeeping Institute Beauty Lab na temat tego, jak sprawić, by Twoja skóra wyglądała naturalnie, bez względu na to, ile masz czasu: miesięcy, jednego lub dwóch tygodni , na noc, a nawet minuty!

1. Czyść regularnie

Klucz do świetlistej skóry: czyszczenie „płótna” poprzez dokładne usuwanie zanieczyszczeń, takich jak brud, olej i cząsteczki zanieczyszczeń, które mogą zatykać pory i powodować matowienie. Myj twarz rano i wieczorem, wmasowując w małą kupkę płynu do mycia twarzy palcami w okrągłych ruchach, pracując od wewnątrz twarzy, aby uzyskać pełne pokrycie, mówi chemik GH Beauty Lab Sabina Wizemann.

Wypróbuj nasz najlepiej przetestowany środek do mycia twarzy, który poprawia blask, Fresh Soy Face Cleanser, do codziennego użytku, i wykonuj głębsze cotygodniowe czyszczenie, stosując mycie twarzy za pomocą pędzla do czyszczenia twarzy, takiego jak zwycięzca testu Beauty Lab i gwiazda GH Seal ProX firmy Olay Advanced System szczotek do mycia twarzy.

2. Złuszczaj skórę

„Jednym z najlepszych sposobów na rozjaśnienie skóry i zwiększenie jej blasku zarówno natychmiastowo, jak i długoterminowo jest złuszczanie”, mówi Wizemann, a jednak prawie połowa czytelników GH pomija ją, jak wykazały nasze badania. „Proces usuwa zewnętrzną warstwę martwych komórek skóry, dzięki czemu jej powierzchnia jest gładsza i wyraźniejsza oraz odbija światło”.

Sugeruje, aby zastosować złuszczanie fizyczne, takie jak peeling twarzy, dwa do trzech razy w tygodniu lub złuszczanie chemiczne, takie jak peeling twarzy raz w tygodniu dla skóry wrażliwej lub suchej i trzykrotnie maksimum dla innych rodzajów skóry. Wypróbuj najlepiej przetestowany peeling do twarzy rozjaśniający skórę, Acure Brightening Facial Scrub lub peeling, Philosophy The Microdelivery Triple-Acid Brightening Peel, który również wyrównuje koloryt skóry, zgłosiło 71% testerów.

Aby uzyskać więcej blasku, zastosuj warstwę nawilżacza, takiego jak żel GH Seal Neutrogena Hydro Boost Water Gel, i osłaniaj skórę szerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej twarzy SPF 30+ lub kremem na dzień, ponieważ złuszczanie jest bardziej podatne na uszkodzenia słoneczne, w tym ciemne kropki. Zwycięski test GH Beauty Lab L’Oréal Revitalift Bright Reveal SPF 30 zawiera również kwas glikolowy, delikatny środek złuszczający, a także rozjaśniającą witaminę C.

3. Poszukaj rozjaśniających składników do pielęgnacji skóry

W przypadku miejscowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak serum i nawilżacze, spójrz na opakowanie
w odniesieniu do terminów takich jak „rozjaśnianie” i „koloryzacja skóry” oraz składników, takich jak witamina C, „przeciwutleniacz, który rozjaśnia skórę poprzez blokowanie enzymu wytwarzającego pigment”, mówi chemik GH Beauty Lab Danusia Wnek. Naszym ulubionym środkiem do pielęgnacji skóry wypełnionym witaminą C jest serum aktywujące Glow No7 Early Defence.

Niacynamid (witamina B3) „spowalnia produkcję pigmentu, aby rozjaśnić ciemne plamy”, mówi Wizemann – nasz zwycięzca testu Beauty Lab SkinCeuticals MetaCell Renewal B3 jest nim zapakowany. Resorcinol i alfa-arbutyna rozkładają pigment, aby uzyskać bardziej równomierny koloryt skóry, mówi M. Cynthia Price, dermatolog z Phoenix. Sugeruje, że SkinBetter Science wyrównuje tonację twarzy w serum wyrównującym koloryt.

Codzienne stosowanie tych rozjaśniaczy gwiazd może z czasem rozjaśnić cerę: efekty mogą być widoczne w ciągu kilku tygodni, a optymalne rezultaty w ciągu około trzech miesięcy.

4. Nawilżaj, nawilżaj!

„Brak nawilżenia sprawia, że ​​twoja cera staje się matowa, a nawet uwydatnia zmarszczki” – mówi dr Jeanine Downie, dermatolog z Image Dermatology w Montclair, New Jersey. „Stosuj miejscowy krem ​​nawilżający rano i wieczorem, aby uzupełnić nawodnienie”.

Najlepszy typ do wyboru? „Nasze testy pokazują, że płyny i kremy do twarzy są na ogół bardziej nawilżające niż oleje, serum i inne preparaty”, wyjaśnia dr GH Beauty Lab, Birnur Aral, Ph.D. „To emulsje (mieszanki składników olejowych i wodnych), które przenoszą składniki nawilżające w górne warstwy skóry, pomagając jej utrzymać wilgoć”.

Aby nawodnić barierę skórną, wypróbuj krem ​​do mikro-rzeźbienia Olay Regenerist Star GH Seal, który zwiększył nawilżenie skóry o 50% w ciągu 24 godzin w testach laboratoryjnych. Aby szybko naprawić, zastosuj maskę nawilżającą, taką jak zwycięzca testu Beauty Lab, nawilżająca maseczka do twarzy Skin Laundry, która zwiększyła poziom nawilżenia skóry o 25% w ciągu kilku minut.