Co to jest Balayage Hair? – Zakłady kosmetyczne


Co to jest Balayage Hair?

To dobre pytanie, a oto krótkie wyjaśnienie, co to jest, jak to osiągnąć i czy jest odpowiednie dla Ciebie.

1. Pochodzenie

Podobnie jak w przypadku wielu trendów w modzie i fryzurach, słowo „balayage” pochodzi od francuskiego i oznacza „zamiatanie”. Jest to sposób na uzyskanie naturalnego, rozjaśnionego słońcem wyglądu, w którym kolor włosów jest stosowany oszczędnie, dzięki czemu uzyskuje się mieszany, wielotonowy wygląd.

2. Jak to zrobić

Farba do włosów jest wcierana w powierzchnię włosów; niezbyt głęboki, z podejściem odręcznym, w którym nie jest wymagana meche ani folia. Farbowanie nie musi być dokładnie nakładane i nie musi sięgać do końców włosów.

balayage "width =" 754 "height =" 374 "srcset =" https://beautybets.com/wp-content/uploads/2020/04/balayage.jpg 754w, https://beautybets.com/wp-content/ uploads / 2020/04 / balayage-300x149.jpg 300w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 754px) 100vw, 754px "/></p>
<h3><strong>3. Jak długo?</strong></h3>
<p style=Może to potrwać od kilku minut do trzech godzin, w zależności od tego, czy chcesz przejść potrójny proces – bardziej wielotonowy, warstwowy balayage z różnymi odcieniami kolorów. Jeśli jednak wybierzesz takie dłuższe podejście, będzie ono trwać znacznie dłużej.

4. Dlaczego inny?

W przeciwieństwie do tradycyjnych pasemek, balayage jest malowany odręcznie, a nie za pomocą folii. Efekt jest mniej jednolity, blokowy i nie będziesz miał wyraźnego kontrastu między oryginalnym kolorem włosów a nałożoną farbą. Może być dla Ciebie wyjątkowo (po prostu zapytaj stylistę) i może uzupełniać lub odwracać uwagę od różnych rysów twarzy, zależnie od potrzeb.

5. Dlaczego teraz?

Niedawno zauważono niektóre główne gwiazdy, takie jak Gisele, Chrissy Teigen i Jessica Alba, ze sportowym balayage, co nadaje mu wyższy profil. Ewoluował, by stać się bardziej subtelny – kolor niskiej jakości, ale stan wysokiej jakości – im bardziej tonalny i naturalny, tym lepiej. Nawet te gwiazdy o krótszych włosach, jak Ruby Rose, były widziane z balayage.

balayage "width =" 754 "height =" 374 "srcset =" https://beautybets.com/wp-content/uploads/2020/04/balayage2.jpg 754w, https://beautybets.com/wp-content/ uploads / 2020/04 / balayage2-300x149.jpg 300w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 754px) 100vw, 754px "/></p>
<h3><strong>6. Odpowiedni dla wszystkich?</strong></h3>
<p style=Balayage działa dobrze na wszystkich długościach włosów oprócz tych, które są szczególnie krótkie. Niestety nie kryje siwych włosów, ponieważ są celowo splecione i nie są całkowicie zanurzone.

7. Wysoka konserwacja?

Dzięki balayage nie ma silnych linii odrastania, więc nie musisz tak często odwiedzać salonu. „Babylight” to najlepszy kolor do wyboru, jeśli chcesz, aby trwał tak długo, jak to możliwe. Warto zainwestować w produkty do stylizacji kolorów lepszej jakości, ponieważ dłużej zachowają kolor. A jeśli kolor z czasem nieco zardzewieje, można go odświeżyć za pomocą tonera bez konieczności pełnego leczenia.