3, 5, 7 i 10 bezpłatnych lakierów do paznokci – czy myjemy ekologicznie?


Lakier do paznokci Greenwashedkredyt fotograficzny TUTAJ.

Nie pamiętam czasów, kiedy nie musiałem lakierować paznokci u stóp. Od najmłodszych lat czułem, że moje stopy były brzydkie, gdybym nie pomalował paznokci u stóp. Kiedy rozpocząłem tę podróż, próbując pozbyć się moich produktów kosmetycznych ze szkodliwych toksyn, bardzo cieszyłem się, że były „zdrowe” lakiery do paznokci. Tak zdrowe, że niektórzy chwalili się pominięciem 10 szkodliwych składników, jakie mają typowe lakiery do paznokci! Ile jeszcze przerażających składników może być? Cóż, cóż, cóż. Okazuje się, a to dla mnie zupełnie nowa informacja – żaden polski nie jest jedynym bezpiecznym polskim.

Dzisiaj dzielę się z Wami nowymi badaniami, na które się natknąłem, a także mam nadzieję zachęcić was do objęcia naturalnych paznokci. Szczerze mówiąc, myślałem, że to dla mnie niemożliwe, ale okazuje się, że pokochałem mój naturalny paznokieć bardziej niż moje poprzednie wypolerowane paznokcie!

Coś, z czym się dobrze zapoznałem podczas mojej naturalnej podróży, to mycie zieleni. Wtedy firma próbuje odwołać się do środowiska naturalnego, używając zwodniczych słów i opakowań, które sprawiają wrażenie, że ich produkty są bezpieczne i naturalne. Niestety wiele firm robi to, ponieważ znacznie wzrosło zapotrzebowanie konsumentów na bezpieczne produkty kosmetyczne.

Lakier do paznokci zawiera wiele bardzo szkodliwych składników, które mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. W końcu to farba. Niektóre szkodliwe składniki wielu lakierów do paznokci to formaldehyd, toluen, ftalan dibutylu, trifenylofosforan, kamfora i parabeny. Wiele z nich ma związek z rakiem i zaburzają funkcjonowanie układu hormonalnego. Gdy firma chwali się, że jej lakier do paznokci jest 3, 5, 7 lub nawet 10 darmowy, wiele składników, które wymieniłem, jest w rzeczywistości pomijanych. Niestety, w szczególności jeden składnik jest nadal częścią listy składników, której należy unikać. Ten składnik to benzofenon-1 i nie znalazłem go w żadnej marce, której używałem, w tym w 100% Pure 10 darmowych past.

Benzofenon-1 służy do ochrony koloru paznokci przed promieniowaniem UV. Został sklasyfikowany przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem (IARC) jako prawdopodobnie rakotwórczy dla ludzi i jest związany z opóźnieniem neuronalnym, wrodzonymi wadami rozwojowymi, niepłodnością męską i problemami z rozwojem zachowania. Istnieją również dowody akumulacji benzofenonu-1 w łożysku i zgodnie z Journal of Preventive Medicine & Hygiene składnik ten można wykryć w mleku matki.

Nie wiem o tobie, ale byłem rozczarowany odkryciem tych informacji. Wierzę jednak w słuchanie twojego ciała. Jest kilka toksycznych praktyk kosmetycznych, które nadal uważam za konieczne, jak farbowanie brwi. Staram się skupiać na tym, co robię codziennie i dbam o to, aby te produkty były jak najczystsze.

Kiedy znalazłem te informacje na temat lakieru do paznokci, coś we mnie poczuło się gotowe i gotowe, aby odpuścić, więc zrobiłem to. Cieszę się, że to zrobiłem i wiem, że było to dla mnie właściwe. To tak samo, jak rezygnacja z glutenu, a wtedy ziarna były łatwe, ponieważ moje ciało potrzebowało mnie do tego. Ostatnio próbowałem zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego i to nie zadziałało. Nie wierzę, że moje ciało potrzebuje mnie w tym momencie.

Chodzi mi o to, aby być łagodnym wobec siebie. Zawsze staraj się zrezygnować z tego, co potencjalnie może zranić twoje ciało, ale jeśli po prostu absolutnie nie znosisz puszczania go, to może nie czas na to.

Powiem, moje ciało również nie mówi mi, abym porzucił wino i cukier, ale Pan wie, że te 2 nawyki szkodzą mojemu zdrowiu. Myślę, że niektóre rzeczy, które są dobre dla duszy, nie są dobre dla ciała, dlatego ważne jest, aby znaleźć równowagę.

Mam nadzieję, że zachęciłem cię do słuchania swojego ciała i zobaczenia, co możesz puścić. Będziesz zaskoczony tym, czego nie przegapisz, gdy jest to właściwe dla twojego ciała.

Dbanie o paznokcie jest ważną częścią konserwacji, a używanie farby do zakrycia tego, co może wydawać się bezprawne, w pewien sposób odmawia samoopieki. Zachęcam do odmowy „sfałszowania” paznokci, takich jak dipy i akryle – to zupełnie inny post na temat tego, jak szkodliwe są te praktyki. Lakier do paznokci jest mniejszym z 2 zła, ale znowu, nadal jest farbą i bez względu na to, jakie składniki zostaną z niego usunięte, nadal jest toksyczny.

  • Dodaj suplement kolagenowy taki jak TO do swojego koktajlu lub kawy.
  • Zdobądź bufor do paznokci taki jak ten. Zdziwisz się, jak to małe narzędzie może zmienić twoje paznokcie. Jest nawet błyszcząca strona, która naprawdę nadaje paznokciom błyszczące wykończenie, jakbyś miał na nich przezroczysty płaszcz. To narzędzie jest również najlepszym sposobem na usunięcie żółtej plamy i czerwonych lakierów.
  • Nie przycinaj paznokci zbyt krótko. To może wyglądać niezręcznie. Utrzymanie średniej długości pomoże palcom wyglądać bardziej atrakcyjnie.

Co myślisz? Czy malowanie paznokci jest czymś, z czego możesz zrezygnować? Powiedziałem ci o mojej niezdrowej praktyce kosmetycznej, jaka jest twoja ?!

xx, Debbie Downer (lol)

p.s. Ten artykuł został zainspirowany TYM postem.